You have no items in your shopping cart.
22-18 Ga. Heat-Shrink 3-Way Terminals
22-18 gauge heat-shrink 3-way terminals.
Part #: 11A29001
$5.30
Package Quantity: 5
Package Quantity: 5
Stock Status: In Stock Available to Ship Today
- Buy 200 for $4.24 each and save 20%
Details
Details
22-18 Ga. Heat-Shrink 3-Way Terminals
Additional Info
| Part # | 11A29001 |
|---|---|
| Terminal Type | 3-Way |
| Package Quantity | 5 |
| Color | Red |
| Insulation Type | Heat Shrink |
| Orientation | Standard Straight |
| For Wire Size | 22-18 |
| Material | Tin Plated Copper |
| Inside Barrel Dia. | 0.07" |
| Length | 1.6" |
| Width | 1.6" |
| Max Temp | 194° F |
| Max Voltage | 600 |
| Weight (lbs) | 0.0400 |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
You may also be interested in the following product(s)
