You have no items in your shopping cart.
48-1/2inx520in - Thread Sealant and Lubricant Tape - 1/2in x 520in
3M #48-1/2inx520in - Thread Sealant and Lubricant Tape - 1/2in x 520in
Part #: 11A54337
$48.85
Package Quantity: 1
Package Quantity: 1
Stock Status: Approx. 1-2 Week Lead Time
- Buy 5 for $39.08 each and save 20%
Details
Details
3M #48-1/2inx520in - Thread Sealant and Lubricant Tape - 1/2in x 520in
Additional Info
| Part # | 11A54337 |
|---|---|
| Package Quantity | 1 |
| Type | Electrical Tape |
| Width | 0.5" |
| Length | 520" |
| Mils Thick | 3 |
| Color | White |
| Temperature | 260°C / 500°F |
| Specification | 48 |
| Feature | Sealant and Lubricant |
| Standards | UL Recognized, CSA Certified, EU RoHS |
| Weight (lbs) | 19.9500 |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
