You have no items in your shopping cart.
SS Blind Rivet, 3/16'' Dia., for .126"-.25" Thick
Stainless steel blind rivet and mandrel, domed, 3/16'' diameter, for .126"-.25" material thickness range.
Part #: 41A26038
$15.00
Package Quantity: 50
Package Quantity: 50
Stock Status: In Stock Available to Ship Monday
- Buy 25 for $12.00 each and save 20%
Details
Details
Also known as pop rivets, these all stainless steel domed rivets offer superior corrosion resistance.
Additional Info
| Part # | 41A26038 |
|---|---|
| Package Quantity | 50 |
| Material | All Stainless Steel |
| Diameter | 3/16" |
| Material Thickness | .126"-.25" |
| Length | 0.45" |
| Drill Size | #11 |
| Weight (lbs) | 0.5000 |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
