You have no items in your shopping cart.
Steel Blind Rivet, 1/8'' Dia., for .126"-.187" Thick
Steel blind rivet and mandrel, domed, 1/8'' diameter, for .126"-.187" material thickness range.
Part #: 41A26003
$18.00
Package Quantity: 250
Package Quantity: 250
Stock Status: In Stock Available to Ship Tomorrow
- Buy 25 for $14.50 each and save 20%
Details
Details
Also known as pop rivets, these steel rivets have a steel domed rivet and mandrel for added strength.
Additional Info
| Part # | 41A26003 |
|---|---|
| Package Quantity | 250 |
| Material | All Steel |
| Diameter | 1/8" |
| Material Thickness | .126"-.187" |
| Length | 0.337" |
| Drill Size | #30 |
| Weight (lbs) | 0.5000 |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
