You have no items in your shopping cart.
Steel Blind Rivet, 3/16'' Dia., for .751"-.875" Thick
Steel blind rivet and mandrel, domed, 3/16'' diameter, for .751"-.875" material thickness range.
Part #: 41A26015
$11.70
Package Quantity: 100
Package Quantity: 100
Stock Status: In Stock Available to Ship Today
- Buy 25 for $9.30 each and save 21%
Details
Details
Also known as pop rivets, these steel rivets have a steel domed rivet and mandrel for added strength.
Additional Info
| Part # | 41A26015 |
|---|---|
| Package Quantity | 100 |
| Material | All Steel |
| Diameter | 3/16" |
| Material Thickness | .751"-.875" |
| Length | 1.075" |
| Drill Size | #11 |
| Weight (lbs) | 0.5000 |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
